Veiling Ipwich Town shirt, Azor Matusiwa
- William Puyk
- 25 dec 2025
- 2 minuten om te lezen
TSJAKKA, we hebben hem!!

Zijn wieg stond in Hilversum. Daar begon het verhaal van een jongen bij wie al snel duidelijk werd dat voetbal meer was dan een spelletje. Zijn eerste stappen zette hij bij Wasmeer, een club waar zijn kwaliteiten al vroeg opvielen. Niet de grootste van stuk, maar met een leeuwenhart was hij in het veld vaak juist de grootste. Zeven jaar lang droeg hij het shirt van Wasmeer, totdat een nieuwe uitdaging lonkte en Almere City zijn volgende halte werd.
Ook daar liet hij direct zien wie hij was: gedreven, onverzettelijk en altijd bereid om voorop te gaan. Zijn enorme drive bleef niet onopgemerkt en Ajax was er als de kippen bij om hem een contract aan te bieden. Op 6 mei 2018 volgde zijn officiële debuut in het eerste elftal, in de wedstrijd tegen Excelsior. Een moment dat hem voor altijd bij zal blijven.
Helaas bleef het bij die ene wedstrijd in Amsterdam. Via een uitleenperiode bij De Graafschap maakte hij een half jaar later de overstap naar FC Groningen. Daar groeide hij razendsnel uit tot een echte leider binnen de ploeg, iemand die verantwoordelijkheid nam en zijn team op sleeptouw nam. Die ontwikkeling bleef ook internationaal niet onopgemerkt. Een mooie transfer naar het Franse Stade de Reims volgde, waarna hij drie seizoenen later verkaste naar Stade Rennes.
Maar zijn reis was nog niet voorbij. Na één seizoen in Rennes maakte hij dit seizoen een prachtige stap richting Engeland. Inmiddels verdedigt hij met trots de kleuren van Ipswich Town, waar hij week in week uit laat zien wat hem zo bijzonder maakt, karakter, kracht en een onuitputtelijke wil om te winnen.
Wij van Stichting MZS / VMN zijn Azor al die jaren blijven volgen. Het contact is altijd gebleven. Zijn woorden waren simpel maar veelzeggend, “Wacht maar even, het komt goed.” En kijk waar hij nu staat.
Met enorme trots mogen wij zijn gesigneerde Ipswich Town-shirt verloten. Een uniek item, met een handtekening van een speler die zijn roots nooit is vergeten. Wordt dit een prachtig verlaat kerstcadeau of hét mooie afsluitende cadeau van 2025?
Vanaf nu zijn de lijnen op om het Ipwich Town shirt van Azor Matusiwa te winnen.
De trekking vindt plaats op 30 december 2025.
Loten kosten €10, stuur een app of messenger, bericht of mail. Alles is mogelijk.
Een prachtig shirt voor de echte verzamelaar of als cadeau iemand te schenken!

Opmerkingen